Yumurta Çatlatma Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yumurta Çatlatma Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yumurta çatlatma kürü, gebe kalmakta zorlanan kadınlar için faydalı olduğu belirtilen bitkisel bir kürdür. Bu kürü uygulayarak gebe kalan kadınlar bulunmaktadır. Kuru incirle hazırlanan bu kürün hamile kalmakta zorlanan kadınlara faydası olabilir. Doğal yollarla gebe kalamayan, herhangi bir doğum kontrol yöntemi kullanmamasına rağmen gebelik elde edilemeyen durumlarda bitkisel kürlerden faydalanmanın pek sakıncası olmaz. Yine de doktorunuza danışmanızın da sakıncası yoktur. Uzmanlar kan yapıcı özelliği olan kuru incirin aynı zamanda yumurta çatlatma özelliğinin de bulunduğunu belirtirler. Bu yumurta çatlatma kürü nasıl hazırlanır, nasıl uygulanır bunlar hakkında sizlere bazı bilgiler vereceğiz. Umarız beklediğiniz gebeliği bu yolla elde edebilirsiniz. Ancak bu kürü uygulamanıza rağmen hala gebe kalamadıysanız, tıbbi yollara yani yardımcı üreme yöntemlerine de başvurabileceğinizi unutmayın. Bunun için alanında Uzman bir doktorun tavsiyelerine uyabilirsiniz.


Yumurta çatlatma kürü nasıl hazırlanır

  • 15-16 adet kuru incir
  • 1 litre klorsuz içme suyu

Yumurta çatlatma kürü yapılışı ve uygulaması


Önce uygun bir kapta içme suyunu kaynatın. Daha sonra bunun içine kuru incirleri koyarak, tencerenin ağzını kapatın. Kısık ateşte karışımı 20 dakika kadar bu şekilde kaynatın. Ardından ocağı kapatarak karışımın ılınmasını bekleyin. Bunu süzerek bir kabın içine alın. Gün içinde 3 defa yemek yemeden 10-15 dakika önce yani aç karnına için. Yumurta çatlatma kürü bu şekilde 25 gün süreyle uygulayın. Daha sonra 7 günlük bir ara verin. Yine 25 gün boyunca kürü uygulamaya devam edin. Toplamda 7 gün ara vererek, yumurta çatlatma kürü 50 gün boyunca uygulanacak.


Yumurta çatlatma kürü için dikkat edilmesi gerekenler


Hamile kalmak için uygulayacağınız yumurta çatlatma kürü her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Kuru incirlerin etrafında pudrası olur. Bunun için kaynayan suyun içine incirleri atmadan önce pudra kısımları iyice temizlenmelidir. İncirleri yıkayın ve ikiye bölerek suyun içine atın. Kürü hazırlamak için mutlaka klorsuz içme suyu kullanmalısınız. Çeşme suyunu kullanmayın. Bunların dışında yumurta çatlatma kürü prolaktin hormonu yüksek olan kişiler için uygun değildir. Uzmanlar prolaktin hormonu yüksekliğinde kürün uygulanmasını önermemektedir.

Yumurta Çatlatma Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Dut Kurusu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Dut Kurusu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü?

Lavanta Kürü Saç Dökülmesi Tarifi ve Malzemeleri

Lavanta Kürü Saç Dökülmesi Tarifi ve Malzemeleri

Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Yoğurt Kürü ile Zayıflayanlar?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6