Sinüzit İçin Papatya Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sinüzit İçin Papatya Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sinüzit için papatya kürü, bitkisel sinüzit tedavisinde sinüzit için papatya kürü kurtarıcınız olacaktır. Bazı insanlarda hafif derecede görülmekte ve bazılarında orta derecede görüldüğü gibi bazı insanlarda ise can sıkıcı derecede yüksek bir şekilde kendisini göstermektedir. İleri derecede görülen sinüzit rahatsızlığı kişinin yaşam kalitesini düşürmekte ve ciddi bir sorun yaratmaktadır. Sinüzit hastalığı ismini sinüslerden almaktadır. Sinüsler, göz ve burun çevresinde bulunan kemiklerin iç kısımlarındaki boşluklara verilen isimdir. Bu boşluklardan, burun iç kısmına açılan kanallar tıkandığı zaman iltihaplanma yapar ve dolayısıyla enfeksiyon oluşumuna sebep olur. Bu rahatsızlığa da sinüzit denilmektedir. Sinüzit için papatya kürü, sinüzit rahatsızlığına iyi gelecektir ve ağrı gibi rahatsızlıkları ortadan kaldıracaktır.


Sinüzitin Belirtileri Nelerdir?

  • Sinüzit rahatsızlığı olan kişiler burun ve alın çevresinde bir baskı hissederler. Gözde sulanma ve zaman zamanda burunda bir akıntı yapar. Sinüzitte antibiyotik kullanımı geçici olarak rahatlatır fakat daha sonra tekrar aynı problemlerle karşı karşıya kalırsınız.
  • Sinüzit özellikle geceleri geniz akıntısı oluşumuna sebep olan bir hastalıktır. Geniz akıntısı bazen de bronşlara kadar inip bronşiti tetikler. Tüm bunları önlemek için tarifini vereceğimiz sinüzit için papatya kürünü uygulayabilirsiniz.
  • Sinüzit hastalığı kronik ve akut olmak üzere 2 ana kısma ayrılmaktadır. Akut bölümünde; burun tıkanması, burun akıntısı, diş ağrısı gibi belirtiler ile karışmakla birlikte yanak ağrısı, gözlerin çevresinde çeşitli ağrılar ve olumsuz ağız kokusu gibi belirtilerin oluşmasına da sebep olur. Bazı durumlarda ise bunlara ek olarak kuru öksürük ve hafif ateş durumları da görülmektedir.
  • Kronik sinüzitte ise akut belirtilerinin görülme süresi 3 aydan daha uzun sürmektedir. Bu sinüzitte ise burun tıkanıklığı, burun akıntısı, koku alamama ve öksürük nöbetleri daha şiddetli yaşanmaktadır.
  • Sinüzit özellikle kış aylarında daha çok görülmekte olan bir rahatsızlıktır. Şiddetli baş ağrısı, migren ve burun kemiğinin eğriliğine bağlı yaşanan burun tıkanıklığı durumu ile de çok karşılaştırılmaktadır.
  • Sinüzit rahatsızlığı kişinin yaşam kalitesini direkt olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Kronik sinüzit rahatsızlığı, akut sinüzit rahatsızlığına göre daha ağır geçmektedir ve kişiyi daha fazla zorlamaktadır. Bu durumda kişinin konuşmasında değişiklik görülebilir hatta ses tonunun dahi değiştiği görülmüştür.

Sinüzit için papatya kürü nasıl yapılır?Sinüzit İçin Papatya Kürü Malzemeleri

  • Yarım litre su
  • 3 yemek kaşığı kuru papatyası (Büyük papatya kullanmayınız.)

Sinüzit için papatya kürü hazırlanışı ve uygulanışı

Suyumuzu büyük bir tencereye alalım ve kaynatalım. Suyumuz kaynadığında ocağın altını kısalım ve kurutulmuş papatyalarımızı ilave edelim. Ocağımızı kapatalım ve tenceremizin üzerine bir havlu örterek yüzümüzü papatya suyunun buharına doğru tutalım. Bu sırada burnumuzdan nefes alıp verelim. Yukarıda anlatılmış olduğumuz uygulamayı 5 dakika boyunca uygulayalım. Yarım saat kadar ara verelim ve sonra tekrar aynı uygulamayı 5 dakika daha yapalım. Ertesi gün uygulamayı aynı şekilde 2 defa daha gerçekleştirelim. Burundan akıntı geldiği zaman 3 gün ara verilmesi uygundur. Bu sinüzit için papatya kürünün etkili olabilmesi için düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.

Sinüzit İçin Papatya Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Soğan Kürü Sivilce Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Sivilce Tarifi ve Malzemeleri

Kereviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kereviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kilo Verme Kürleri Nelerdir?

Kilo Verme Kürleri Nelerdir?

Soda Yoğurt Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soda Yoğurt Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Astım Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Astım Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Yoğurt Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri