Çörek Otu Kürü Tarifi ve Malzemeleri
11 Temmuz 2024

Çörek Otu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çörek Otu Kürü

Çörek otu kürü, sedef hastalığı olan pek çok kişi için doğal bir destek olarak kullanılabilir. Özellikle sedef hastalığı için her sabah bir çay kaşığı kadar çörek otunu havanda ezerek, bir yemek kaşığı yoğurt ile karıştırarak tüketmek önerilmektedir. Ayrıca gün içerisinde en az iki kase yoğurt tüketmek daha faydalı olacaktır.

Çörek Otu ve Doymamış Yağ Asitleri

Vücudumuz kendiliğinden doymamış yağ asidi üretemediğinden, bu ihtiyacı dışarıdan karşılamamız gerekmektedir. Günlük olarak bir gram kadar çörek otu yağının tüketilmesi, bu ihtiyacı karşılamaktadır. Çörek otunda "alfa-pinen ve nigellon" gibi eterli yağlar bulunmaktadır. Bu yağlar, solunum borusunun genişleyerek krampların giderilmesi açısından oldukça faydalıdır. Çörek otu kürü, öksürüğü büyük oranda hafifletir, ağrı dindirici özelliğe sahiptir, iltihapları giderir ve idrar söktürücü faydaları bulunmaktadır. Ayrıca düzenli olarak çörek otu kürü tüketilmesi, kan şekerinin de büyük ölçüde düşmesine yardımcı olmaktadır.

Çörek Otunun Vitamin İçeriği

Çörek otu kürü, içinde bulunan B1, B6 ve B2 vitaminleri sayesinde birçok enzimin üretiminde büyük rol oynamaktadır. Bu durum, savunma mekanizmasını ve sistemini büyük ölçüde güçlendirmektedir. Ayrıca çörek otu kürü, barındırdığı vitaminler sayesinde tansiyon ve kalp problemlerinin meydana gelme riskini azaltırken, hücrelerin yenilenmesi açısından da oldukça önemlidir. Çörek otu kürü, genel olarak A, C, E ve beta karoten vitamini ve selenyum gibi diğer antioksidanlar bakımından vücudun tam anlamıyla savunma sistemini destekler. İçerdiği selenyum ise vücuttaki zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olmaktadır.

Çörek Otu Kürünün Faydaları

Çörek otu kürü, mucizevi özelliklere sahip bir bitkisel tedavi yöntemidir. İşte çörek otunun bazı önemli faydaları:
  • Solunum borusunu önemli derecede genişletir.
  • Virüs, mantar ve mikroplara karşı en etkili savunma mekanizmasını görevini üstlenir.
  • İfraz boşaltıcı özellik taşır.
  • Kan şekerini büyük ölçüde düşürür.
  • Damarda meydana gelen hastalıkları engeller.
  • Vücutta oluşan yaraların daha hızlı iyileşmesine ve hücrelerin büyük ölçüde yenilenmesini hızlandırır.
  • Hazmı kolaylaştırır.
  • İdrar söktürücü ve safrayı rahatlatıcı özellik taşır.
  • Vücuttaki zehirlerin atılmasına yardımcı olur.
Çörek otu, sağlık açısından pek çok fayda sağlayan bir bitkidir ve düzenli kullanımıyla vücudun savunma mekanizmasını güçlendirir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni