Çınar Yaprağı Kürü İbrahim Saraçoğlu
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Çınar Yaprağı Kürü İbrahim Saraçoğlu

Çınar yaprağı kürü İbrahim Saraçoğlu, en bilindik ve en faydalı kürlerinden bir tanesidir. Kür için bize iki tane çınar yaprağı gerekmektedir ve büyük boy olması gerekir. Çınar yapraklarını aktarlarda kolay bir şekilde bulabilirsiniz. İster kurutulmuş isterseniz normal bir şekilde alabilirsiniz ve bu kürü yapmak içinde bir miktar suya ihtiyacımız var. Kür oldukça önemlidir Bazı hastalıklara yarar sağlamaktadır. Siler için aşağıda detaylı bir şekilde faydalarını ve hazırlanışını anlattık.


Çınar Yaprağı Kürü İbrahim Saraçoğlu Faydaları Nelerdir?


Çınar ağacı yapraklarından hazırlanmakta olan bu kür beyinde oluşan kireçlenmeyi önlemektedir. Ayrıca sadece beyinde oluşan kireçlenme değil vücutta da oluşan kireçlenmeye karşı büyük önlem alarak yarar sağlamaktadır. Biliyorsunuz ki vücutta oluşan kireçlenmeler bizi zorlar ve hareket etmemizi engeller. Kireçlenme vücudumuzun her yerinde olabilir. Çınar yaprağı kürü de bu kireçlenmeyi önleyecek etki sağlar. İbrahim Saraçoğlu'nun da tavsiye ettiği çınar yaprağı kürünü yapmanız da fayda vardır. Bu kürü, herhangi bir böbrek, tansiyon, kalp, karaciğer gibi hastalığı olan kişiler ilk önce doktoruna danışmalıdır. Danıştıktan sonra eğer bir sorun teşkil etme ise uygulamaya başlayabilirler.


Çınar Yaprağı Kürü İbrahim Saraçoğlu Nasıl Yapılır?


Kür için bize iki tane çınar yaprağı gerekmektedir. İki adet büyük boy çınar yaprağını soğuk suda yıkayınız ve parçalara ayırınız. Bu çınar yaprakları olgun olmalı yeşil ya da kurutulmuş olması gerekir. Bir su bardağı suyu kaynattıktan hemen sonra çınar yapraklarını suyun içine ilave ediniz ve kısık ateşte bir dakika kadar demleyiniz. Kaynatmış olduğunu suyun klorsuz olduğuna dikkat ediniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ise sıcak iken süzünüz. Su ılıklaşınca akşam yemeklerinden önce ve gece yatarken içiniz. İki içim arasında saat farkı en az 3 saat olması gerekir. Çınar yaprağı kürüne otu gün arayla hiç ara vermeden devam etmeni gerekir. Her defasında taze olarak kürü hazırlamanızda fayda vardır. Şikâyetlerinize göre dönem dönem tekrarlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz kürün etki etmesi için doğru çınar yaprağını seçmeni gerekir. Çünkü çınarın pek çok çeşidi vardır. Üzüm bağı gibi geniş yırtıklı seçmeniz gerekir. Yani boşlukları derin ve de uzun olması gerekir. Yuvarlak boşluksuz olan çınar yaprağını seçmeyiniz.

Çınar Yaprağı Kürü İbrahim Saraçoğlu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar?

Soğan Kürü ile Hamile Kalanlar?

Ceviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Ceviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Astım Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Astım Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Diyet Kürleri Tarifi ve Malzemeleri

Diyet Kürleri Tarifi ve Malzemeleri

Miyom İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Miyom İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

İbrahim Saraçoğlu Kist İçin Soğan Kürü

İbrahim Saraçoğlu Kist İçin Soğan Kürü

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6