Domates Kürü Nasıl Hazırlanır?
15 Mayıs 2024

Domates Kürü Nasıl Hazırlanır?

Domates kürü, fazla bileşen içermeyen fakat yağ yakımı için oldukça kuvvetli olan ve metabolizma yakan bir kürdür. Kadınların oldukça fazla olduğu kadar erkekler de her zaman göbeklerindeki yağlardan hızlı bir şekilde bir an önce kurtulmak isterler. Göbek bölgesi yağlanmaya oldukça elverişli bir bölgedir. Kendinizi saldığınız anda, yemek yemeği bir az fazlalaştırmaya başladığınız zaman göbek bölgesi ilk olarak yağ depolamaya başlayan bölgedir. Bunun nedeni de gün içerisinde en az hareket eden bölgenin göbek bölgesi olmasından dolayı kaynaklanmaktadır.

Domates Kürü Ne İçin Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Göbek yağlarını eritebilmek için uygulanan ve tavsiye edilebilecek çok fazla çeşit yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en çok tavsiye edilen şey spordur. Fakat ne yazık ki birçok insan spor yapabilecek uygun vakti bulamaz. Düzenli spor ve egzersiz yapabilmek her zaman insan için uygun olmayabilir. Spor bırakılmaması gereken sürekli devam edilmesi gereken bir zayıflama yöntemidir ya da spor yapmak çok zor gelir onlar için. Özellikle kış aylarında spor yapmak insanı çok yorabilir. Bu nedenle uzmanlar göbek eritmek için ya da zayıflamaya yardımcı olabilmesi için spor dışında da kullanılabilecek oldukça bir hayli yöntem bulmuşlardır. Göbek eritmek ve zayıflamak için çeşitli bitkiler, besinler ve baharatlar ile kürler hazırlanabilir. Evde yaparak evde uygulanabilecek birçok zayıflatan ve göbek eriten bakım kürleri vardır. Bu kürler spor yapmak konusunda kaçınan kişiler için kurtarıcılar olarak görünmektedir. Göbek yağlarından kurtulabilmek adına hazırlanmış olan bu kürleri özenli ve istikrarlı bir şekilde kullanılır ise vücutta bulunan fazla yağların zaman içerisinde azalıp erimeye başladığı görülebilir. Bunlardan birisi de bu amaçlar için uygulanan ve kullanılan domates kürüdür. Toksinleri arındırma konusunda oldukça başarılı olarak kabul edilen domates kürü ile yağların erimesi de kolaylaşacaktır. Size düşen görev domates kürünü uyguladıktan sonra toksinlerin vücuttan atımını hızlandırmak için bol miktarda su içmektir. Çünkü eriyen yağlar vücuttan ancak idrar ile dışarı atılabilir.


Domates kürü ile istemediğiniz fazlalıkta olan göbek yağlarından hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Domates, limon ve maydanoz ile hazırlayacağınız bu kür oldukça basittir. Fakat bu malzemelerin hepsini aynı anda kullanmıyorsunuz. Öncelikle sabah kalktığınız zaman aç karnına maydanozun üzerine limon sıkarak tüketiyorsunuz. Öğleden sonra domatesin suyunu hazırlayarak içiyorsunuz. Bir saat kadar yapılan yürüyüş domates suyunun etkisinin hızlanması açısından yararlı olacaktır. Bu uygulamayı bir ay boyunca sürekli yapmanız gerekecektir. Bir ay bittikten sonra on günlük bir ara vererek domates kürüne tekrar devam edebilirsiniz. Domates kürü aynı zamanda kalpte oluşan yağları da eritiyor. Kalbin dışarıdan yağ bağlamasını eritir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni