İbrahim Saraçoğlu Kürleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu kürleri, bitkisel sağlık denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri İbrahim Saraçoğlu'dur. İbrahim Saraçoğlu bitkilerin insan sağlığı üzerinde yaptığı araştırmalar ve çalışmalar ile kendini tüm dünyaya tanıtmıştır. İbrahim Saraçoğlu iyi huylu prostata karşı brokolinin faydalarını dünyaya tanıtan ilk bilim adamıdır. İbrahim Saraçoğlu'nun yüzlerce kürü bulunmaktadır. Soğan kürü, sperm arttırıcı kür, hamile kalmayı kolaylaştıran kürler gibi daha pek çok alanda birçok kürü bulunmaktadır. Bu kürlerden en önemli ve en çok kullanılanlara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.


İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü


Soğan kürü erken menopoz, miyom, adet düzensizlikleri gibi pek çok probleme karşı kullanılan bir kürüdür. Aynı zamanda çikolata kisti, polistik over sendromu, rahim duvarında gerçekleşen kalınlaşma, rahim kanseri ve yumurtalık kanserine karşı da kullanılmaktadır. 6 ayda bir defa 2 hafta boyunca düzenli uygulandığında olumlu sonuçlarından yararlanmak mümkün olur. Soğan kürü adet bittikten 2 sonra başlanmalıdır.


Soğan kürü nasıl yapılır?


1,5 su bardağı su uygun bir tencerenin içine alınarak kaynatılır. Açık kahverengi kabuklu soğan yıkandıktan sonra dörde bölünerek kaynayan suyun içine atılır. 5 dakika kaynatıldıktan sonra ocağın altı kapatılır. Kaynama gerçekleşen kabın kapağı kapatılarak kür ılımaya bırakılır. Ardından kür süzülerek öğle yemeğinden 20 dakika önce içilir. Aynı şekilde akşam yemeğinden önce içmek için de taze olarak hazırlanır. İbrahim Saraçoğlu soğan kürü 15 gün boyunca düzenli uygulanmalıdır.


İbrahim Saraçoğlu Sperm Kalitesini Arttıran Keçiboynuzu Kürü


Sperm kalitesini ve sayısını arttırmak için uygulanması gereken bir kür türüdür. Sperm kalitesinde şekil bozukluğu olan kişiler için uygundur. Kür düzenli kullanıldığında sperm kalitesi, sayısı ve marfolojisi tedavi edilebilir. Keçiboynuzu kürü 1,5-2 ay boyunca düzenli uygulanmalıdır.


Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır?

500 ml suyun içine 7 tane keçiboynuzu bölünerek atılır. Tencere ocağa alınarak 8 dakika kadar kaynatılır. Kaynayan karışım ocaktan alınarak 20 dakika demlenir. Kür sabah ve akşam olmak kaydı ile günde iki defa içilir.


İbrahim Saraçoğlu Beyaz Lahana-Maydanoz-Limon Kürü

Kür zayıflama kürleri arasında en çok tercih edilen ve etkisi kanıtlanmış bir kürüdür. Kişinin kendini enerjik, güçlü hissetmesini sağlar. Yağların parçalanması ve kilo vermeye kolaylaştırdığı için zayıflama sürecine büyük katkı sağlar. Eğer kür bahar aylarında uygulanırsa kişi mevsim değişikliklerine karşı daha dirençli olur. Kür düzenli uygulandığında verilen kilolar kalıcı olur.


Beyaz lahana-maydanoz-limon kürü nasıl yapılır?

Yarım litre kaynamış suyun içine 5 tane lahana yaprağı parçalanarak atılır. Ağzı kapalı şekilde 3 dakika kadar kaynatılır. Daha sonra yıkanmış yarım bağ maydanoz sapları ile suya eklenir. Bu şekilde ağzı kapalı 2 dakika kadar daha kaynatılır. Su ocaktan alınır ve süzülerek cam bir kavanoza boşaltılır. Cam kavanoza alınırken sebzelerin tamamen suyunu bırakması sağlanır. Hazırlanan kür 3'e bölünür ve sabah, öğle ve akşam yemeğinden önce ya da sonra içilmeye başlanır. Her bardak için 2 yemek kaşığı limon suyu kullanılır. Kür her gün yeniden hazırlanmalıdır. Kür bir hafta düzenli uygulandıktan sonra 3 gün ara verilerek tekrar 1 hafta uygulanır. Yine 3 günlük bir aradan sonra bir hafta uygulanarak 21 gün tamamlanır. Yılda 3 defa tekrarlanabilir.


İbrahim Saraçoğlu Varis Kürü

Varis toplardamarlarda bozulma ve kanın katılaşması nedeniyle kan dolaşımında gerçekleşen bozulma sonucu damarların şişmesi olarak tanımlanabilir. Varis kadınlarda daha çok bacak bölgesinde görülür. Gebelik ve adet dönemi varis oluşumunu tetikler.


Varis kürü nasıl yapılır?

1 su bardağı kaynatılmış suyun içine 4 gr rezene eklenir. Ocağın altı kapatılarak 10 dakika demlenmesi beklenir. Hazırlanan kür günde 3 defa varis problemine karşı içilir.


İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesine Karşı Kür

İbrahim Saraçoğlu'nun saç dökülmesine karşı tavsiye ettiği lavanta kürü her saç tipi için uygun bir kürüdür. Saçların hacim kazanmasını, dökülmelerin engellenmesini sağlayarak daha sağlıklı saçlara kavuşmak lavanta kürü ile mümkün olur.


Lavanta kürü nasıl yapılır?

750 ml su uygun bir kaba alınarak kaynatılır. Kaynayan suya 1 tutam lavanta eklenir ve 1 taşım daha kaynatılarak ocaktan alınır. 10 dakika kadar demlenmesi beklenir. Kür ılıdıktan sonra süzülür. Lavanta kürü saçlar temizlendikten sonra saçlara uygulanır. Lavanta kürü ile saçlar yeniden yıkanıp yarım saat bekletilir. Yarım saatin sonunda saçlar ılık su ile durulanır.

İbrahim Saraçoğlu Kürleri Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Soğan Kürü Sivilce Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Sivilce Tarifi ve Malzemeleri

Bağırsak Kürü ve Uygulaması

Bağırsak Kürü ve Uygulaması

Yağ Yakan Kür Tarifi ve Malzemeleri

Yağ Yakan Kür Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Maydanoz Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Tüy Dökücü Kür Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Tüy Dökücü Kür Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6