Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?
13 Temmuz 2024

Hamile Kalmak İçin Kürler Nelerdir?

Hamile Kalmak İçin Kürler

Hamile kalabilmek için birçok kadın çeşitli kürler denemektedir. Ancak, bu kürlerin uygulama sürecinde dikkatli ve bilinçli olunması büyük önem taşır. Kürlerin önerilen sürelerden daha uzun uygulanması veya aynı anda birden fazla kür kullanılması olumsuz sonuçlara yol açabilir. Ayrıca, her kürün farklı bireylerde farklı etkiler yaratabileceği unutulmamalıdır. Hamilelik şüphesi oluştuğunda kür hemen bırakılmalıdır, çünkü hamilelik sırasında bu tür kürler düşük, erken doğum veya doğum kusurları gibi risklere neden olabilir.

Civanperçemi-Hayıt Otu-Aslan Pençesi Kürü

 • 2,5 su bardağı su
 • 1 tutam civanperçemi
 • 1 tutam hayıt otu
 • 1 tutam aslan pençesi

Hazırlanışı: 2,5 su bardağı su uygun bir demleme kabına alınıp kaynatılır. Kaynayan suyun içine civanperçemi, hayıt otu ve aslan pençesi eklenir ve suyun altı kapatılır. Yaklaşık 5 dakika demlendikten sonra içilmeye başlanabilir. Hazırlanan kür, akşam yemeğinden 15 dakika önce bir bardak olarak içilmeli ve her gün taze hazırlanmalıdır.

Adet düzensizliği, kist, miyom ve iltihap gibi problemlere karşı kullanılan bu kür, hamile kalmayı kolaylaştırır. Kür, adet döneminden 21 gün önce başlanarak adet kanaması ile ara verilir. Adet kanaması bittikten sonra kür 21 gün daha uygulanır. Toplamda 42 gün uygulandıktan sonra 2 ay ara verilir.

Soğan Kürü

 • 1 tane açık kahverengi kabuklu soğan
 • 1 yemek kaşığı sirke
 • 2 su bardağı su

Hazırlanışı: Kuru soğan yıkandıktan sonra bir kaba alınarak üzerine sirkeli su eklenir. Bir süre sirkeli suda bekletilir. 2 su bardağı su bir tencereye alınıp kaynatılır. Sirkeli suda bekletilen soğan, 4 parçaya bölünerek kaynayan suya atılır. 5 dakika kaynatıldıktan sonra ocağın altı kapatılır. Hazırlanan kür, günde iki defa öğle ve akşam yemeklerinden önce birer bardak içilir. Her defasında taze hazırlanmalıdır.

Soğan kürü, çikolata kisti, miyom, adet düzensizliği, polikistik over sendromu ve hamile kalma ile ilgili diğer problemlere karşı kullanılır. Hamilelik öncesinde miyom ve kistlerin temizlenmesini sağlayarak hamile kalma sürecini kısaltır. Hamile kalmak için 6 ay ara ile 1-2 defa, 15 günlük kürler şeklinde uygulanabilir.

Çörek Otu-Bal-Tarçın Kürü

 • 30 gr öğütülmüş çörek otu
 • 5 tatlı kaşığı toz tarçın
 • 10 yemek kaşığı süzme bal

Hazırlanışı: Tüm malzeme bir kavanozun içinde karıştırılır. Hazırlanan karışım, günde bir defa yemeklerden 2 saat önce 1 çorba kaşığı olarak tüketilir.

Çörek otu-bal ve tarçın kürü, kadında yumurta kalitesini artırır, yumurtanın olgunlaşarak sağlıklı gelişmesini sağlar ve hormon dengesini düzenleyerek gebe kalmayı kolaylaştırır. Hamilelik dönemi haricinde, adet kanamasının 2-12. günleri arasında tüketilir.

İncir Kürü

 • 8 tane kuru incir
 • 500 ml su

Hazırlanışı: İncirler üzerindeki beyaz pudra aralanana kadar yıkanır. 500 ml su uygun bir tencereye alınıp kaynatılır. Yıkanan incirler ikiye bölünerek kaynayan suya eklenir ve suyun altı kapatılır. Tencerenin kapağı kapatılarak incirler kaynar suyun içinde 15 dakika bekletilir. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra hazırlanan kür, bir defada veya iki defada yemeklerden önce içilir. Her gün taze hazırlanmalıdır.

Keçiboynuzu Kürü

 • 7 tane keçiboynuzu
 • 500 ml su

Hazırlanışı: 500 ml su uygun bir tencereye alınıp kaynatılır. Keçiboynuzları ufak parçalara bölünerek kaynayan suya eklenir. 3 dakika kaynatıldıktan sonra ocağın altı kapatılır. 20 dakika demlendikten sonra süzülerek içilmeye başlanabilir. Keçiboynuzu kürü, ikiye bölünür. İlk yarısı kürün başlandığı ilk hafta sabahları aç karnına bir bardak olarak içilir. Diğer yarısı ise bir haftadan sonra gece yatmadan önce bir bardak olarak içilir. İlk hafta tamamlandıktan sonra hem sabah hem akşam günde iki defa içilmeye başlanır. Keçiboynuzu kürü, erkeklerde sperm kalitesi, miktarı ve hareketliliğini artırıcı etkiye sahiptir. Yıl içinde 3 defa uygulanarak hamile kalma süreci kolaylaştırılabilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Saçı

13 Temmuz 2024 Cumartesi

Hamile kalmak için bu kürleri denemek gerçekten etkili mi? Kürlerin içinde bulunan bitkilerin farklı bireylerde farklı etkiler yaratabileceği belirtilmiŞ?; peki yan etkiler konusunda nelere dikkat etmeliyiz? Hamilelik şüphesi oluştuğunda bu kürleri hemen bırakmak gerektiği yazıyor; acaba hamile kaldığımızı fark edene kadar bu kürlerin zararlı etkileri olabilir mi?

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Saçı,

Hamile kalmak için doğal kürleri denemek bazen etkili olabilir, ancak bu durum kişiden kişiye değişir. Bitkisel kürlerin içindeki maddeler farklı bireyler üzerinde farklı etkiler yaratabilir. Yan etkiler konusunda dikkatli olmak gerçekten önemlidir. Örneğin, bazı bitkiler mide bulantısı, baş ağrısı veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Hamilelik şüphesi oluştuğunda bu kürleri hemen bırakmak gerektiği konusunda doğru bilgi verilmiş. Çünkü bazı bitkilerin hamilelik sürecinde zararlı etkileri olabilir. Hamile kaldığınızı fark edene kadar bu kürlerin zararlı etkileri olabilir mi sorusuna gelince; evet, bazı bitkiler erken hamilelik döneminde düşüğe veya diğer komplikasyonlara yol açabilir. Bu nedenle, hamilelik planlıyorsanız veya hamilelik şüpheniz varsa, bitkisel kürleri kullanmadan önce mutlaka bir sağlık profesyoneline danışmanız en doğrusu olacaktır.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni