Göbek Eriten Kür Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Göbek Eriten Kür Tarifi ve Malzemeleri

Göbek Eriten Kür

Göbek Eriten kürü anlatmaya başlamadan önce, göbek etrafında olan yağlanmaların sebebinden bahsedelim. Yağlanmanın başlıca sebepleri olarak yediğimiz besinlerin kalorilerini vücudun yakmaması sebebiyle karın etrafında toplanmasıyla oluşur. Düzenli olarak uyumakta karın bölgesinde yağların yakılmasından etkili olur. Eğer uykuya geçiş düzenli değilse göbek etrafında yağlanmalar artar. Günlük en az altı yedi saat uyur isek bölgesel yağlanmaların azaldığını görürüz. Bölgesel olarak vücudun en fazla yağlandığı bölge göbek bölgesinde olur. Göbek bölgesinde az bir yağlanma olması bile kişiyi kilolu göstermeye yeter. Böyle olunca kişi olduğundan hem daha fazla kilolu görünür, daha çoğu kişi hamile bile zanneder. Vücudun en fazla yağlandığı bölge karın bölgesidir. Eğer kilo vermek istiyorsan, biraz dikkatli beslenmek ve hayatımıza aktiviteler eklemeliyiz. Kas ve Yağlanmanın en fazla olduğu bölge göbek bölgesidir. Böyle olunca yağlanma çok belirli olurken vermesi çok zordur. Yediğimiz yiyeceklerin fazlasını karaciğer yakamadığı için otomatik olarak yağ yapar ve vücuda depo edilir. Öncelikle Yağlanmanın azalması için öncelikli olarak şekeri hayatımızdan çıkarmanız gerekir. Bu yüzden şeker ve şekerli yiyecekleri mümkün mertebe hayatımızdan çıkarmakta fayda vardır. Özellikle meyve suları ve pasta tatlı gibi ürünleri hayatımızdan çıkarmakta fayda vardır. Şimdi göbek eriten kür anlatmaya başlayalım:


Limonlu Yoğurt kürü

 • Yarım limon
 • Bir kâse yoğurt
 • İsteğe göre pul biber
Öncelikle bir kâse yoğurt alıyoruz, içine limon sıkıyoruz. Eğer midenizde bir problem yoksa yoksa bir kaşık pul biber atarız. Bu diyeti on beş gün ara vermeden uygulamalıyız. Ara verirsek düzenli olarak kilo veremeyiz. Her gün düzenli olarak yatmadan bir saat önce karışımı hazırlayıp tüketiriz. Hazırladığımız karışımı yedikten sonra üzerine başka bir şey yemiyoruz. Bir hafta sonra yağ yakmaya başlar. Eğer hemen sonuç alamıyoruz diyorsanız, biraz sabırlı olmanız lazım. Çünkü bir hafta sonunda yağ yakımı başlıyor. İki hafta sonunda yağların yakıldığını göreceksiniz.


Sodalı yeşil çay kürü


Bu tarifimizi bölgesel yağlanmaların azalması için kullanacağız. Sodalı yeşil çay kürü ile dört kilo birden zayıflamak mümkündür. Bu diyeti sporla beraber desteklersek mükemmel sonuçlar almamız kaçınılmazdır. Bu diyeti vücudu fazla yıpratmaya gerek kalmadan belli aralıklarda uygularız. Bu diyet için malzemeler:
 • İki paket yeşil çay
 • Bir adet limon
 • Bir adet soda
 • Dört bardak su
Yapılış olarak: Limonu kabuklu olarak doğrayıp kaynatılır. On beş dakika kaynayan suya iki paket yeşil çayı ekleyip kaynamaya devam eder, beş dakika daha kaynayınca altını kapatırız. Soğuduktan sonra sodayı bekleriz. Günlük dört öğün yemeklerin yanında tüketiriz. Düzenli olarak beslenip, egzersizler ile takviye edersek mükemmel sonuçlar olmamız kaçınılmazdır. Sağlıklı yaşamlar dileriz.

Göbek Eriten Kür Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Pancar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Pancar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Elma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Elma Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

İbrahim Saraçoğlu Limon Maydanoz Kürü

İbrahim Saraçoğlu Limon Maydanoz Kürü

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6