Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü Tarifi ve Malzemeleri
25 Haziran 2024

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü

Testere dişli aslan pençesi (Alchemilla vulgaris), çeşitli sağlık sorunlarına karşı hem koruyucu hem de tedavi edici özellikleriyle bilinen şifalı bir bitkidir. Özellikle lenf bezi, meme, rahim ve prostat kanserine karşı koruyucu etkileri ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca, tüm kanser türlerinin erken evrelerinde tedavi edici etkisiyle hastalığın ilerlemesini büyük ölçüde engelleyebilir.

Adet Düzensizlikleri ve Hormon Dengesizlikleri

Testere dişli aslan pençesi kürü, kadınların yaşadığı adet düzensizlikleri ve aşırı tüylenme gibi sorunlara karşı kullanılmaktadır. Kadınlık hormonu olan östrojen seviyesini dengeleyici etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda, FSH hormonunun yükselmesine karşı da etkili olup iltihaplı eklem romatizması gibi rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

Testere Dişli Aslan Pençesi Türleri

Aslan pençesi otu, testere dişli ve düz yapraklı olmak üzere iki farklı türde bulunmaktadır. Bu kürün hazırlanmasında kullanılacak tür, testere dişli aslan pençesi olmalıdır. Bitkinin bu denli güçlü olmasını sağlayan içeriğindeki "phlobaphen" maddesi, bitkiye şifalı özelliklerini kazandırmaktadır.

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürü İçin Malzemeler

  • 1 su bardağı klorsuz su
  • 1 tatlı kaşığı testere dişli aslan pençesi otu

Testere Dişli Aslan Pençesi Kürünün Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak, klorsuz suyu orta boy bir cezvenin içerisine koyun. Ardından ocağın altını açarak suyun kaynamasını bekleyin. Su kaynadıktan sonra içerisine testere dişli aslan pençesi otunu ilave edin. Ocağın altını kısık ateşe getirin ve yaklaşık olarak 10 dakika kadar kaynatın. Kısık ateşte 10 dakika kaynayan kür hazır olunca ocağın altını kapatın ve ılımasını bekleyin. Ilık hale gelen testere dişli aslan pençesi kürünü süzdükten sonra tüketebilirsiniz.

Kürün Etkili Kullanımı

Testere dişli aslan pençesi kürünü mutlaka her gün taze olarak hazırlayın ve günde bir su bardağı için. Bu kürü 1 ay boyunca hiç ara vermeden her gün düzenli olarak için. 1 aylık süreyi tamamladıktan sonra kürü 7 gün ara verin ve yeniden 30 günlük kullanıma devam edin. Testere dişli aslan pençesi kürünü tam olarak 2 ay devam edip 7 gün ara verdikten sonra tam 67. günün sonunda kürü sonlandırarak bitirin.

Kürün Tüketim Zamanı

Testere dişli aslan pençesi kürünü isterseniz sabah kahvaltısından iki saat sonra, isterseniz de öğleden sonra karnınız açken içebilirsiniz. Özellikle her gün bir su bardağı tüketilmelidir, fazlası içilmemelidir.

Ekstra Bilgiler

Testere dişli aslan pençesi kürü, bitkinin güçlü bileşenlerinden dolayı hamile ve emziren kadınlar tarafından doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Ayrıca, düzenli ilaç kullanan kişilerin de bu kürü uygulamadan önce bir sağlık profesyoneline danışmaları önerilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Dut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Dut Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Haber Bülteni

Güncel

Karnabahar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Karnabahar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kereviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Kereviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Portakal Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Portakal Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Havuç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Havuç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İbrahim Saraçoğlu Göğüs Büyütme Kürü

İbrahim Saraçoğlu Göğüs Büyütme Kürü

Sarımsak Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü Nasıl Yapılır?