Boy Uzatan Kür ile Ortalama Yaş Dağılımı
20 Temmuz 2024

Boy Uzatan Kür ile Ortalama Yaş Dağılımı

Boy Uzatan Kür

Boy uzatan kür, genellikle 12-22 yaş aralığındaki gençler için önerilmektedir. Bu kür uygulaması ile yaşa göre boy uzama ortalaması değişiklik göstermektedir. Boy uzatma kürünün uygulandığı üst yaş sınırı 22'dir ve bu kür 6 ay ile 2 yıl içerisinde gerçekleştirilebilir.


  • 12-14 yaş aralığında olan gençlerde 9-7 cm,
  • 14-15 yaş aralığında olan gençlerde 7-6 cm,
  • 16-17 yaş aralığında olan gençlerde 6-5 cm,
  • 18-19 yaş aralığında olan gençlerde 5-4 cm,
  • 20-21 yaş aralığında olan gençlerde 4-3 cm,
  • 21-22 yaş aralığında olan gençlerde ise 2-1 cm'e kadar uzama kaydedilebilir.

Boy Uzatan Kür Uygulaması İçin İki Kural

1. Troik, uskumru, palamut veya kefal balıklarından birisi haftada en az 3 kez, 200-250 gram buğulama ya da ızgara olarak tüketilmelidir. Bu balıkların sırt kısımlarında bulunan siyah etli bölümler boy uzatma açısından etkilidir. 12 yaşına kadar haftada 3 kez 250 gram bu balıklardan özellikle palamut balığının ızgara ya da buğulamasını yapıp derisini kaldırarak sırt kısmındaki siyah etli kısmı tüketmek gerekmektedir. Bu sayede boy uzaması daha hızlı bir şekilde gözlemlenebilir. Ancak 12 yaşından sonra bu kür yeterli olmayabilir ve bitkisel takviyeye ihtiyaç duyulabilir.

2. Bitkisel bir çayın altı ay süreyle haftada bir kere demlenip içilmesi gerekmektedir. Bu çayın hiçbir yan etkisi yoktur. Kız çocukları için melisa çayı önerilmektedir. 1 su bardağı kaynar suya 1 tutam melisa yaprağı eklenerek 5 dakika demlenmesi yeterlidir. Erkek çocukları için ise biberiye çayı önerilmektedir. Aynı şekilde 1 su bardağı kaynar suya 1 tutam biberiye eklenerek 5 dakika demlendikten sonra içilmesi gerekmektedir.

Boy uzatma kürü, kemik gelişimini tamamlamamış olan çocuklarda da etkilidir. 6 aylık kür uygulandıktan sonra 1 ay ara verilmesi gerekmekte ve ardından tekrar 6 ay boyunca uygulanmalıdır. Sonuç almak için bu kürün en az 2 yıl boyunca uygulanması gerekmektedir.

Boy Uzatan Kür İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Reoccutan isimli antibiyotiği kullanmakta olan kişilerin tedavisi bittikten 4 ay sonra boy uzatma kürünü uygulamaları gerekmektedir. Bu kürden olumlu sonuç almak isteyenler için balık ve bitki çayının beraber kullanılması en önemli kuraldır. Önerilen biberiye ve melisa çayları hormon içermemektedir.

Boy uzatma kürünün uygulanması, sonuç açısından kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bazı kişilerde 6 ayda birkaç cm uzama gözlemlenirken, bazı kişilerde 1 yılın sonunda sonuç alınabilmiştir. Bu durum tamamen kişinin metabolizmasıyla ilgilidir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Keçiboynuzu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Keçiboynuzu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Karnabahar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Karnabahar Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sinameki Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Sinameki Saç Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Portakal Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Portakal Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü ve İncir Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü ve İncir Kürü Tarifi ve Malzemeleri