Lahana Maydanoz Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri
27 Haziran 2024

Lahana Maydanoz Limon Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Lahana Maydanoz Limon Kürünün Faydaları

Lahana Maydanoz Limon Kürünün birçok faydası bulunmaktadır. Bu kür, vücuttaki yağları eriterek hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Aşağıda, hızlı kilo vermek isteyenler için lahana maydanoz limon kürünün hazırlanışı, uygulanışı ve dikkat edilmesi gerekenler ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Kullanılacak Malzemeler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kür için kullanılacak malzemeler:
  • Taze maydanoz
  • İri yeşil sarmısaklı lahana
  • Taze sıkılmış limon suyu
Kesinlikle sera lahanalarını kullanmayınız. Maydanozların küçük yapraklı ve taze olması önemlidir; iri yapraklı olanlar kür için uygun değildir. Bu kürü uygularken tokluk hissinizde hızlı bir şekilde artış olur. Maydanoz ve limon suyunun beyaz lahana ile kullanımı ruh sağlığını güçlendirmektedir. Özellikle depresif durumda olanlar için faydalıdır, çünkü sıkıntı ruhuyla çok fazla yemek yeme eğiliminde olan kişilerde kilo alımını engeller.

Kür Tamamlandıktan Sonra

Abur cubur tüketmemek şartıyla verilen kiloların yeniden alınması söz konusu olmayacak ve uzun süre kilonuzu koruyabileceksiniz. 12 yaş altı çocukların herhangi bir kürü hekimlerine danışmadan uygulamaları kesinlikle önerilmemektedir. Herhangi bir kürün uygulanma süresi tamamlanmadan başka bir bitki çayı içilmesi önerilmez. Tüm kürlerin çelik ya da emaye kaplarda hazırlanması sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Lahana Maydanoz Limon Kürünün Hazırlanışı

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suyun içine dört adet iri lahana yaprağını çok fazla doğramadan koyun. Ağzı kapalı bir şekilde kısık ateşte üç dakika kaynatın. Üç dakika tamamlandıktan sonra kapağını açarak içerisine yarım demet (20-25 adet) gövde saplarıyla beraber taze maydanozu katın ve bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Kapağı tekrar kapatarak iki dakika daha kaynatmaya devam edin. Toplam beş dakika tamamlanınca ocağı kapatınız ve ılıması için bir köşeye koyup bekleyiniz. Ilıdıktan sonra süzüp suyunu alın. Kaşık yardımıyla maydanoz ve lahanalara bastırarak suyunu bırakmasını sağlayın. Cam kaba ayırdığınız haşlama suyunu isterseniz üçe bölerek sabah, öğle, akşam veya ikiye bölerek sabah ve akşam içebilirsiniz.

Aç karnına içmek daha etkili olacaktır. Aç karnına içemiyorsanız öğünlerden en az iki saat sonra içmeniz tavsiye edilir. Dikkat edilmesi gereken konu, iki yemek kaşığı sıkılmış limon suyunun içmeden önce, içilecek miktara eklenmesidir. Kısaca, süzüp ayırdığınız lahana maydanoz suyuna ılıyınca limon suyu ilave etmeyin. İçilecek miktara iki yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu eklenmelidir. Bu kür günlük olarak hazırlanmalıdır.

Lahana Maydanoz Limon Kürünün Uygulanışı

İlk 7 gün aralıksız uyguladıktan sonra 3 gün ara verin, sonra tekrar 7 gün uygulama ve 3 gün ara şeklinde 27 gün boyunca uygulayın. Bu kürü yılda 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Özellikle bahar aylarına girerken oluşan bahar yorgunluğuna karşı da mükemmel bir kürdür.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni