Ceviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri
26 Haziran 2024

Ceviz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Ceviz Kürü

Ceviz kürü, özellikle tiroit rahatsızlığı olan bireylerin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen durumlarda doğal bir yardımcı olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca, ceviz suyundan hazırlanan kür, zayıflama sürecinde destek sağlarken, kadınların sıkça yaşadığı adet sancılarına ve ağrılarına da iyi gelmektedir. Ceviz suyu, yüksek kolesterol problemi olan bireylerde bitkisel bir yardımcı olarak kullanılmaktadır. Cevizin kabuğundaki faydalı maddeler suya geçerek birçok hastalığın tedavisinde ve kilo verme sürecinde etkili olmaktadır. Aynı zamanda, cevizde mevcut olan faydalı enzimler cilt lekeleri sorununu gidermekte de etkilidir. Genellikle, ceviz suyu kürü cilt lekeleri için en iyi ve kesin bitkisel çözümlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Ceviz Kürü Nasıl Hazırlanır

Ceviz suyunun hazırlanması için bir litre suyun içerisine 6-7 adet ceviz, kabukları kırılmadan ve üst ile alt taraflarından delik açılarak konur. Bu tencereye 2 yemek kaşığı elma veya üzüm sirkesi eklenir ve yaklaşık 15 dakika kaynatılır. Kaynamanın ardından eklenen elma sirkesi, kürü daha faydalı hale getirir. Hazırlanan bitkisel ceviz suyu kürü, sabah ve akşam aç karnına bir su bardağı içilmelidir. Ayrıca kaynatılan cevizlerin de suyu ile birlikte tüketilmesi unutulmamalıdır. Bu şekilde ceviz kürü tüketen bireyin iştahı kesileceğinden dolayı kilo vermede büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Ceviz Kürü ve Tiroit Hastalıkları

Tiroit hastalığı için ceviz kürü, birkaç adet cevizin bir bardak su içerisine konularak birkaç gün bekletilmesi ve daha sonra tüketilmesi şeklinde uygulanır. Bu ceviz kürü düzenli olarak yapıldığında, birkaç hafta içinde belirgin değişimler fark edilecektir. Ayrıca, cevizin kabuğu arasındaki ince perdelerden 25-30 adet kadarının bir litre su içerisine konularak bekletilmesi ve her gün düzenli olarak tüketilmesi, tiroit açısından büyük fayda sağlayacaktır. Bunun dışında, cevizin kendisini veya ceviz reçelini tüketmek de sağlık açısından oldukça yararlıdır.

Ceviz Kürünün Diğer Faydaları

  • Adet sancılarını hafifletir
  • Kilo vermeye yardımcı olur
  • Kolesterolü düzenler
  • Cilt lekelerini giderir
  • Tiroit sağlığını destekler

Sonuç olarak, ceviz kürü, çeşitli sağlık sorunlarına karşı doğal ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Ancak, herhangi bir sağlık sorunu için bitkisel kürler kullanmadan önce mutlaka bir sağlık profesyoneline danışılmalıdır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Keçiboynuzu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Keçiboynuzu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çörek Otu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Çörek Otu Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Limonlu Yoğurt Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limonlu Yoğurt Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Suyu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Suyu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ender Saraçoğlu Soğan Kürü

Ender Saraçoğlu Soğan Kürü

Güncel

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Yulaf Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Süt Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Süt Kürü Tarifi ve Malzemeleri