İbrahim Saraçoğlu İncir Havuç Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İbrahim Saraçoğlu İncir Havuç Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu incir ve havuç kürü, hakkında bu makalemizden yardım alabilirsiniz. İlk olarak İbrahim Saraçoğlu incir ve havuç kürünün neye faydası olduğunu sizlere detaylı bir şekilde anlatalım.


İbrahim Saraçoğlu İncir ve Havuç Kürü Faydaları Nelerdir?


Son yıllarda yaygın bir şekilde İncir ve havuç kürü kullanılmaktadır. Bu kürü hamile kalmak isteyen kadınlar hazırlar ve tüketirler. Ayrıca incir ve havuç kürü adet düzensizliği yaşayan kadınlar ve de hamile kalmakta zorluk çeken kadınlar için oldukça faydalıdır. İncir ve havuç kürü yumurta rezervi azalmış olan kadınlarda sorunu ortadan kaldırıp hamileliği kolaylaştıran gibi bir özelliği vardır. Bazı kadınlarda yumurta gelişimi ağır işliyor ya da yumurtada çatlama meydana gelmiyor olabilir incir ve havuç kürü bu problemlere karşı olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca yeni doğum yapmış olan kadınlarda anne sütünü artırır ve de bebeğin sağlıklı gelişimini sağlar. Bağışık sistemini güçlendirir, kadınlarda adet düzensizliğini ortadan kaldırır. Kadınların yumurtalama dönemlerinde yumurtaların güçlenmesini sağlar ve de çatlayıp hamile kalmasına oldukça fayda sağlar. İbrahim Saraçoğlu'nun sıkça dile getirdiği incir ve havuç kürü oldukça faydalı bir kür olup birçok insan tarafından kullanılarak olumlu sonuçlar alınmaktadır.


İbrahim Saraçoğlu İncir ve Havuç Kürü Nasıl Yapılır?


Bir tencere içerisine yarım litre kadar su kaynatılır ve içerisine 2 adet 4-5 parçaya bölünmüş taze havuç atılır ve ağzı kapatılarak 20 dakika kadar kısık ateşte pişirilir. Başka bir kap içerisine yarım litre kadar su kaynatılarak içerisine bıçakla ikiye kesilen 20 tane incir atını ve ağını kapatarak kısıt ateşte 15 dakika kadar kaynatınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra iki farklı kap içerisine hazırlamış olduğunu bu karışımları tencereden kaplara süzerek boşaltınız. Karışımları ılımadan karıştırınız ve de daha sonra buzdolabında muhafaza ediniz.


Nasıl Tüketilir?


Yapmış olduğunu incir ve havuç kürünü 20 gün boyunca sabah kahvaltısından yaklaşık 20 dakika kadar öncesinde aç karnına 1 su bardağı içini. 20 günlük olan bu karışımı tek seferde hazırlamayın. Karışım bittikçe tekrar karışımı hazırlayabilirsiniz. 20 gün boyunca uygulamış olduğunu bu kürü 1 hafta kadar ara verini ve 1 hafta sonra tekrar 20 gün uygulayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu İncir Havuç Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Soda Yoğurt Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soda Yoğurt Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu Göğüs Büyütme Kürü

İbrahim Saraçoğlu Göğüs Büyütme Kürü

Limon Maydanoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Limon Maydanoz Kürü Tarifi ve Malzemeleri

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Zerdeçal Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Zerdeçal Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6