Göbek Yağı Eritme Kürü Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Göbek Yağı Eritme Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Göbek yağı eritme kürü olarak kullanılan birçok kür bulunmaktadır. İnsanların bunların içinden kendilerine ve bünyelerine uygun olanı seçmeleri gerekir. Ancak unutmamak gerekir ki tek başına bu kürler kesinlikle işe yaramaz. Kişinin hayatına düzenli ve sağlıklı beslenmeyi bunlar ile sporu mutlaka eklemesi gerekir. Hayatınıza sağlıklı ve bünyenize uygun beslenme ile devam edip, sporu eklemenize rağmen hala göbek bölgenizde sorun yaşıyorsanız bu kürleri deneyebilirsiniz. Önemli olan konu belirtilen sürelerin dışına çıkmamak ve belirtilenleri doğru bir şekilde uygulamaktır.

Göbek yağı eritme kürü: Göbek yağı eritme vaadinde bulunan birçok kür bulunmaktadır. Aşağıda bunlardan bir tanesini seçerek size detayları ile anlatmaya çalışalım:


Yoğurt limon zerdeçal ile göbek yağı eritme kürü


Bu kür uygulamasını en az iki hafta aralıksız devam ettirmelisiniz. İlk haftadan sonra farkı görmeye başlayacaksınız. Bu kürü desteklemek amaçlı beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bu kür beslenmenize dikkat ettiğiniz taktirde yağ yakımını kolaylaştırarak zayıflama sürecini hızlandıracaktır ve 3-4 haftalık periyotta 6-7 kilo arasında vermenize yardımcı olacaktır. Bu kürde yoğurdun prebiyotik özelliği ile limonun alkali özelliğini birleştirerek vücuda yarar sağlıyor. Bu kürde kullanılan zerdeçal özellikle karaciğerde birikmiş olan yağların yakılmasında ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesinde oldukça etkili bir rol oynar.
 • Yarım limon
 • 3 yemek kaşığı yoğurt (Yoğurdu özellikle evde mayaladığınız yoğurt kullanın. Evde mayalanan yoğurdun prebiyotik özelliği vardır)
 • Yarım çay kaşığı zerdeçal (Eğer tercih ederseniz pul biber ekleyebilirsiniz)
Bu kürü hazırlarken limon suyunu, yoğurdu ve zerdeçalı (Tercihen eklenebilen pul biber ile temiz bir kâsede karıştırın. Gece yatmadan yaklaşık 1 saat önce bu karışımı tüketin. Yoğurt, limon, zerdeçal karışımını yedikten sonra başka bir şey yememeniz gerekiyor ve aşağıdaki önerileri dikkate alarak bu süreci geçirmelisiniz:
 • Hareket miktarını arttırmalısınız: Hayatınızın rutini içine sporu ya da en azından günlük 30 dakikalık yürüyüşü eklemezseniz hiçbir kür ya da beslenme programı tek başına size fayda sağlamaz. Sağlığınızı düşünerek mutlaka hareket miktarınızı arttırın.
 • Bol su: Günde en azından 1.5 litre su içerek vücudunuzun su ihtiyacını karşılamalısınız. Su içmek yağ yakımını sağlamak ve bağırsak hareketlerinizi düzenlemekte önemli bir yardımcıdır. Vücudunuz susuz kaldığında metabolizmanız düzgün çalışmaz.
 • Lif açısından zengin beslenme: Lif açısından zengin gıdalar ile beslenmek hem bağırsak sağlığınız açısından hem de metabolizmanız açısından çok önemlidir.
 • 3 beyazdan uzak durmak: Özellikle bu süreçte şeker, tuz ve un içeren ürünlerden uzak durmalısınız. Hamur işleri, kızartmalar, hazır ve işlenmiş gıdalar zayıflama sürecinize zarar verir. Bol yeşillik, protein (Et, balık, tavuk), meyveler ve çiğ kuruyemişler günlük diyetinizde tüketmeniz gereken ürünlerdir.
Yukarıda belirtilenlere uyarak bu kürü uygularsanız en yüksek faydayı görürsünüz. Dikkat edilmesi gereken konu ise herhangi bir sağlık sorununuzun olup olmadığıdır. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz var ise doktorunuz ile konuşmadan hiçbir kür ya da diyeti uygulamayınız.

Göbek Yağı Eritme Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6